Sypialnia to przede wszystkim wydzielona przestrzeń do spania i zamieszkania.Wybierając lampy do sypialni oczywiście pierwszym wymogiem jest uzyskanie wysokiej jakości wypoczynku i jakości snu.Jednak w sypialni wiele osób przyzwyczajonych jest do czas na czytanie przed pójściem spać, czytanie książek, czytanie Spójrz na telefon komórkowy lub coś takiego, więc bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią lampkę nocną, która jest łatwa do czytania, lub lampkę stołową w sypialni. Jak zatem wybrać odpowiednią lampkę do sypialni lub lampkę nocną?

Lampka nocna do sypialni łączy w sobie trzy funkcje: oświetlenie ogólne, oświetlenie miejscowe i oświetlenie dekoracyjne. Dlatego efekt świetlny lampki nocnej powinien być jasny i miękki, co może stworzyć ciepły styl. Światło lampki nocnej jest łagodne, głównie po to, by dostosować się do stanu psychicznego ludzi w nocy.Oślepiające światło tylko rozwieje senność i sprawi, że oczy poczują się niekomfortowo. Generalnie kolor lampki nocnej powinien być ciepły lub neutralny, np. gęsi żółty, pomarańczowy, mlecznobiały itp. Światło lampki nocnej powinno być miękkie, aby nie zmniejszać jasności, ponieważ przyćmione światło wywoła uczucie przygnębienia, a u tych, którzy mają nawyk czytania przed pójściem spać, uszkodzi wzrok.

Aby zapewnić miękkość światła lampki nocnej do sypialni, przy wyborze stylu lampy musimy zwrócić uwagę na to, czy materiał klosza może zmiękczyć światło. Na przykład klosz wykonany z matowego szkła, pergaminu, materiału PCV, jedwabnej tkaniny itp., jego półprzezroczysta faktura może stworzyć w sypialni ciepłą atmosferę półmroku i cętkowanego światła i cienia, co sprawia, że ​​ludzie czują się w środku spokojnie i przejrzyście cisza.

Oświetlenie przy łóżku nie tylko ułatwia spędzenie czasu przed snem, ale także ułatwia wstawanie w nocy. Kiedy ludzie budzą się w środku nocy, często są bardzo wrażliwi na światło. Światło, które w ciągu dnia wydaje się bardzo ciemne, sprawi, że ludzie poczują, że światło jest wystarczające w nocy. Dlatego kształt lampki nocnej powinien być wygodne, gładkie i proste, a kolor powinien być lekki i elegancki. Nie wybieraj lamp o przerysowanych i osobliwych kształtach, a kolory nie powinny być zbyt mocne i jasne.

Wybór lampek nocnych do sypialni generalnie zależy od wielkości pokoju, rozmieszczenia mebli do sypialni, ogólnego stylu dekoracji i osobistych potrzeb w celu określenia rodzaju lampy. Lampy stołowe i kinkiety są pierwszym wyborem dla większości rodzin jako lampki nocne. Wielkość i liczbę lamp stołowych można dobrać w zależności od rozmiaru, stylu, faktury lub osobistych preferencji stolika nocnego.Jedna może być ustawiona osobno lub dwie mogą być ustawione symetrycznie. Kinkiet należy dobrać do wielkości łóżka, zazwyczaj na ścianach po obu stronach wezgłowia należy zamontować duże łóżko, natomiast małe łóżko z kinkietem dwugłowicowym nad środkiem wezgłowia łóżka. Jeśli chcesz wygodnie czytać, możesz również wybrać kinkiet z teleskopowym uchwytem i regulowaną głowicą.

Oprócz lamp stołowych i kinkietów, które mogą pełnić funkcję lampek nocnych, lampy podłogowe i żyrandole mogą być również wykorzystywane jako lampki nocne. Choć lampa podłogowa jest przede wszystkim bardziej kolorową ozdobą w salonie i ma różnorodne kształty, nie ustępuje jej umieszczenie w sypialni.