The Room 8 Group to firma, która opanowała sztukę outsourcingu tworzenia gier. Dzięki biurom w kilku lokalizacjach firma jest punktem kompleksowej obsługi dla wszystkich potrzeb związanych z produkcją gier wideo. Od kompleksowej grafiki do gier mobilnych po ciężką inżynierię i zwiastuny kinowe — grupa Room 8 ma Cię za sobą. W ostatniej dekadzie firma współpracowała z Ubisoft, Activision, Electronic Arts, CD Projekt Red, Gaijin Entertainment i wieloma innymi.

Do imponujących osiągnięć firmy należy przejęcie Massive Black, firmy świadczącej szereg usług związanych z grafiką i animacją gier. Jest to zgodne z globalną strategią rozwoju firmy iz pewnością pomoże jej zaistnieć na rynku amerykańskim.

Oprócz rozległej sieci outsourcingu, Room 8 Group posiada szereg biur w różnych częściach świata. Jeden z nich znajduje się w Kijowie, gdzie rezyduje zdecydowana większość ukraińskiej drużyny. Pomimo wyzwań stojących przed krajem ukraińscy pracownicy firmy nie są obcy branży gier i odegrali ważną rolę w sukcesie różnych projektów.

Kolejną firmą należącą do grupy jest Room 8 Studio, która ma swoje korzenie w Londynie. To duża firma, która specjalizuje się w grafice i projektowaniu gier AAA, ale niektóre z jej najlepszych prac wykonuje również w przestrzeni mobilnej. Niektóre z jej ostatnich sukcesów obejmują współtworzenie otwartego świata, półotwartego świata i strzelanki AAA z perspektywy trzeciej osoby.

Inne godne uwagi firmy w ramach grupy to QA Service Line, która oferuje usługi związane z zapewnieniem jakości gier. Wreszcie jest Dragons Lake, mała, ale rozwijająca się firma zajmująca się grami z siedzibą w Limassol na Cyprze. Jak sama nazwa wskazuje, firma specjalizuje się w bardziej zaawansowanych technologiach wymaganych w grach high-end.

Bez względu na pochodzenie, Room 8 Group i jej zespół są dumni ze swojego wkładu w świat gier. Podczas niedawnej inwazji rosyjskiej firma była przygotowana i pomagała swoim ukraińskim kolegom w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z wojną graniczną. Ponadto firma jest już zaangażowana w odbudowę regionu. Ostatecznie mottem grupy Room 8 jest wykorzystanie wszystkich swoich zasobów, aby pomóc Ukraińcom odzyskać równowagę.