4 żarówki t5

Korzystanie z 4 żarówek T5 w konfiguracji oświetleniowej ma kilka zalet. Przede wszystkim wytwarzają bardziej miękkie światło i przybliżają światło do liści. Pomaga to zapobiegać przypalaniu lub bieleniu liści. Umożliwia również dotarcie do rośliny niezbędnych długości fal bez ich uszkadzania. Krótko mówiąc, będziesz mieć bardziej wydajne oświetlenie i zdrowszą roślinę.

Fajne widmo

Żarówki T5 Cool spectrum wytwarzają chłodne białe światło z odcieniami niebieskiego i czerwonego. Żarówki te wytwarzają lepszą fluorescencję w koralowcach i świetnie nadają się do oddawania barw. Najlepiej stosować je w połączeniu z dwoma innymi typami żarówek T5, aby zmaksymalizować potencjał rośliny. Ten rodzaj żarówki emituje również niską moc i jest generalnie tańszy niż droższe alternatywy.

Żarówki Cool spectrum T5 mogą być stosowane zarówno w fazie kwitnienia, jak i wegetacji. Żarówki te są pokryte fosforem, który zmiękcza strumień świetlny i przybliża światło do liści. Pomaga to zapobiec spalonym lub wybielonym liściom. Żarówki te mogą wytwarzać do 10 000 lumenów światła.

Żarówki te mogą być używane ze standardowymi oprawami fluorescencyjnymi, ale przed regulacją żarówek należy usunąć statecznik. Średnia żywotność żarówki Cool Spectrum T5 wynosi 50 000 godzin. Jednak cebulki te tracą jasność wraz z wiekiem, a hodowcy powinni je wymieniać przynajmniej raz w roku.

GE 6500K

Świetlówka GE 46708 T5 oferuje 28 watów mocy i temperaturę barwową 6500K, tworząc idealne środowisko do uprawy. Jego temperatura barwowa naśladuje naturalne światło dnia. Jest szczególnie popularny w magazynach i biurach, gdzie ważne jest symulowanie naturalnego światła. Posiada również standardową miniaturową podstawę bi-pin.

Giesmann Tropic 6500K

Lampy Giesemann Tropic 6500K T5 to światła o pełnym spektrum, które symulują naturalne światło słoneczne. Zawierają wzmocnione piki fotosyntezy, które tworzą efekt pełnego spektrum. Ta lampa może być używana w akwariach i innych zastosowaniach oświetleniowych, które wymagają szerokiej gamy komponentów spektralnych.

Ta żarówka t5 zawiera trzy żarówki 10k i jedną żarówkę Giesmann Tropic 6500K. Każda żarówka wytwarza światło o innym spektrum barw. Powstałe widmo światła wpłynie na wzrost roślin i fotomorfogenezę. Podczas gdy niektóre strony internetowe twierdzą, że 6500K jest lepsze dla roślin, często jest to chwyt.

Najlepszym miejscem do zakupu tego typu żarówki jest renomowany sklep internetowy, taki jak desertcart. Oferują największy wybór i najszybszą możliwą dostawę. Dzięki Desertcart zaoszczędzisz pieniądze i unikniesz kłopotów związanych z odprawą celną i kosztami wysyłki. Łatwo znaleźć najlepszą ofertę online.

LuxStar8

Żarówki LuxStar8 T5 to niskoprofilowa i zajmująca niewiele miejsca oprawa oświetleniowa. Posiadają funkcję ściemniania dla większej wygody i bezpieczeństwa przed wahaniami mocy. Są wyposażone w podwójne wyłączniki zasilania i mogą być instalowane poziomo, pionowo lub nad głową. Charakteryzują się również niską emisją ciepła, co oznacza mniejszy wpływ na rośliny systemu hydroponicznego.

Te niskoprofilowe lampy do uprawy są idealne do wąskich przestrzeni. Są one również wyposażone w podwójny przełącznik zasilania do spersonalizowanych receptur świetlnych. Ta funkcja pozwala zaoszczędzić ogromne ilości energii elektrycznej w porównaniu ze standardowymi lampami do uprawy. Co więcej, te niskoprofilowe światła do uprawy pozwalają na znacznie bliższe umieszczenie w koronie rośliny.