sufitowa lampa wisząca

Jeśli szukasz łatwego sposobu na nadanie pomieszczeniu miękkiego, ciepłego blasku, zastanów się nad zainstalowaniem wiszącej lampy sufitowej. Te oprawy oświetleniowe mogą być stosowane do oświetlenia ogólnego lub kierunkowego. Nie tylko wnoszą światło na bardziej odpowiednią do pomieszczenia wysokość, ale także symbolizują indywidualizację.

Lampy wiszące emitują miękki, ciepły blask

Wiszące lampy sufitowe emitują do pomieszczenia ciepłą, miękką poświatę. Większość z nich wykonana jest ze szkła lub metalu, choć mogą być wykonane z innych materiałów, w tym tkaniny lub kamienia. Najczęściej wybieranym jest szkło bezbarwne, ponieważ w naturalny sposób rozprasza ono światło i jest idealne do obszarów o wysokim natężeniu światła. Z drugiej strony metale wytwarzają bardziej dramatyczne światło i są droższe.

Lampy wiszące często mają wiele różnych funkcji, w tym regulowane ściemniacze i czujniki ruchu. Wielu producentów oferuje również wersje z wieloma światłami, które mają dwa lub więcej świateł. Są szczególnie skuteczne w małych przestrzeniach z ograniczonymi górnymi otworami elektrycznymi i mogą naśladować wygląd tradycyjnego żyrandola.

Mogą być oświetleniem kierunkowym lub ogólnym

Wybierając oprawę oświetleniową do pomieszczenia, zastanów się, czy chcesz mieć oświetlenie kierunkowe, czy ogólne. Oświetlenie ogólne zapewnia równomierny rozkład światła w całej przestrzeni. Natomiast typ kierunkowy skupia się na konkretnych obiektach. Te światła są również znane jako lampy punktowe.

Mogą sprowadzić światło do bardziej efektywnej wysokości w pomieszczeniu

Sufitowe lampy wiszące mogą sprowadzić światło do niższych poziomów, które są bardziej efektywne w pomieszczeniu. Jest to szczególnie korzystne w obszarach z wysokimi sufitami. Oprawy te można również umieścić po obu stronach łóżka zamiast lampy stołowej. Są skutecznym sposobem na oświetlenie obszaru, eliminując jednocześnie ryzyko potknięcia się o oprawę.

Wysokość sufitu w pomieszczeniu może określić, jak wysokie są wymagane lampy wiszące. Na przykład, jeśli sufit ma osiem stóp wysokości, lampa wisząca sufitowa o mniejszej wysokości będzie wyglądać nie na miejscu. Ta sama zasada dotyczy wyższych pomieszczeń. Sufity z sufitami o podwójnej wysokości idealnie nadają się do zawieszania lamp o mniejszej wysokości.

Mogą symbolizować indywidualizację

Lampa może być ważną częścią Twojego domu. Odpowiednie oświetlenie może sprawić, że Twoja przestrzeń życiowa będzie wydawała się ciepła i zachęcająca. Możesz użyć materiałów pochodzących z recyklingu, aby stworzyć niestandardowy klosz. Wybór takiego, który symbolizuje Twoje osobiste gusta i styl, to idealny wybór. Możesz również zdecydować się na nowoczesny, modny design, który przywołuje ducha wolności i indywidualności.

Wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu

Materiały z recyklingu, takie jak szkło i plastik, mogą być świetnym sposobem na podkreślenie i upiększenie domu bez rozbijania banku. Jednym z takich przykładów lampy jest Dunk, stylowa lampa wisząca sufitowa wykonana z ponownie użytej butelki po piwie i lakierowanego drewna. Lampa ma wyglądać jak przyjazna istota z fantazji i jest dostępna w sprzedaży. Jej projektant Brunno Jahara zaprojektował kolorowe lampy w 2012 roku z zamiarem zwrócenia uwagi na ilość plastiku w oceanie.

Aby wykonać wiszącą lampę sufitową z materiałów pochodzących z recyklingu, potrzebujesz najpierw kawałka drewna i szlifierki. Po ścięciu drewna należy wywiercić otwory w odległości pół cala od końca nóg. Następnie będziesz potrzebować górnych kołków, szyn środkowych i lekkiego podparcia. Potrzebny będzie również panel płócienny do cienia. Upewnij się, że panel ma około 6 cali szerokości i 15 cali długości i jest owinięty wokół górnego kołka. Następnie przyklej panele do kołków. Gdy panel jest już na miejscu, Twoja lampa jest gotowa do zawieszenia!

Są zawieszone pod sufitem

Sufitowe lampy wiszące to oprawy oświetleniowe zawieszone pod sufitem. Występują w wielu kształtach, rozmiarach i materiałach. Zapewniają oświetlenie otoczenia i zadaniowe. Oprawy te są dostępne w wielu stylach i mogą pomieścić różne żarówki. Ze względu na swoją elastyczność światła te można łatwo przenosić z jednego miejsca na drugie.

Istnieją dwa główne rodzaje sufitowych lamp wiszących. Jeden rodzaj jest znany jako lampa wisząca, a drugi to żyrandol. Lampy wiszące są zawieszone pod sufitem i można je regulować tak, aby skupiały światło na określonym obszarze.

Łatwo je zawiesić

Sufitowe lampy wiszące to świetny wybór do wielu różnych pomieszczeń, a także mogą być świetnym sposobem na oświetlenie pomieszczenia. Nie tylko są łatwe do powieszenia, ale mogą również nadać pomieszczeniu piękny i niepowtarzalny charakter. Możesz znaleźć lampy z różnych materiałów i stylów, a także istnieje wiele różnych typów żarówek, których możesz użyć.

Wybierając odpowiednią lampę wiszącą do swojego pokoju, wybierz styl, który będzie pasował do reszty Twojego wystroju. Lampy wiszące można regulować, aby światło świeciło we wszystkich kierunkach, lub można je regulowaćpowiesić na wysokości oczu. Stanowią również świetne oświetlenie bezpieczeństwa i można je umieścić w pobliżu okien i innych naturalnych źródeł światła.