Sezon zimowy to czas, aby przytulić się i cieszyć komfortem swojego domu, a odpowiednie meble mogą sprawić, że będzie on jeszcze bardziej przytulny. Niezależnie od tego, czy chcesz uczynić swoją przestrzeń bardziej komfortową, czy po prostu chcesz nadać jej świeży wygląd, oto niektóre z najważniejszych trendów meblowych na zimę 2023 r., które pomogą Ci stworzyć idealną atmosferę.

Zakrzywione sofy

Nasi wewnętrzni eksperci ds. projektowania twierdzą, że zakrzywione sofy będą popularne w 2023 roku, ponieważ to świetny sposób na zachęcenie ludzi do wspólnego siedzenia i rozmawiania. Weźmy na przykład sofę Parker, która ma niskie, zakrzywione oparcie, które ułatwia dwóm osobom rozmowę bez konieczności pochylania się nad sobą.

Tradycyjny styl

Trend ten wynika z pragnienia wspominania przeszłości i wprowadzania jej w nowoczesne przestrzenie. Czerpiąc inspirację z Art Deco, Mid-Century Modern i Granny Chic, ten styl projektowania łączy klasyczne elementy z nowoczesnymi akcentami.

Elementy w stylu vintage z charakterem i osobowością są coraz bardziej popularne w wystroju wnętrz i będą nadal motywem przewodnim wnętrz w nadchodzącym roku. Od odzyskanego drewna po antyczne rzeźby — nie brakuje sposobów na włączenie tego trendu do Twoich wnętrz.

Zapiekane kształty są nadal dużym trendem w 2023 roku i zostaną połączone z morskimi kolorami, aby uzyskać uspokajający nadmorski klimat. Zauważysz zapiekane kształty na falujących podstawach lamp i motywy na nogach mebli, a także na blatach stołów i poszewkach na poduszki.

Teksturowane poduszki to kolejny trend, który staje się coraz bardziej popularny, szczególnie teksturowane poduszki z neutralną paletą kolorów. Pokrowce na poduszki ze sztucznego futra DEELAND są dobrym rozwiązaniem w tym trendzie i dodadzą miękkości i tekstury każdemu wystrojowi kanapy segmentowej.

Odcienie papryki powracają w 2023 roku i jest to gorący nowy trend projektowy, który z pewnością sprawi, że ludzie będą mówić. Marki takie jak Galotti&Radice i Ethimo pokazały ostatnio projekty w kolorze papryki, które są ostrzejszą wersją terakoty, która ociepli każde pomieszczenie.

Coraz większą popularnością cieszą się również schematy monochromatyczne, które są świetnym sposobem na wprowadzenie wizualnego zainteresowania do przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu poczucia harmonii. Są szczególnie wszechstronne i mogą być wykorzystywane do różnych celów, od dodawania akcentów do neutralnej palety, po określanie głównego punktu skupienia w obszarze takim jak sypialnia lub buduar.

Zieleń i rośliny są wielkim hitem wśród właścicieli domów, ponieważ dodają naturalnego ciepła do przestrzeni, jednocześnie dostarczając tlen. Ten trend jest również świetną opcją dla tych, którzy chcą być bardziej zrównoważeni, z wykorzystaniem materiałów pochodzenia roślinnego i tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Żłobienia i ryflowane detale również zyskują na popularności w projektowaniu domów i są to świetne opcje na wprowadzenie elementu natury do Twojej przestrzeni. Są popularnym wyborem do oświetlenia i można je łączyć z innymi detalami, takimi jak metale lub jasne kolory, aby nadać wnętrzu atrakcyjność wizualną.