Wstęp

Ikea to szwedzka firma, która oferuje produkty do domu, biura i ogrodu. W najnowszej kolekcji Ikea pojawiły się lampy z wikliny, które z powodzeniem mogą być dodatkiem do każdego wnętrza. W artykule zostaną przedstawione jakie zalety niosą ze sobą takie lampy oraz jak je odpowiednio dobrać i wykorzystać w aranżacji.

Zalety lamp z wikliny

Lampy z wikliny to bardzo modne rozwiązanie w ostatnim czasie. Powodów dla których warto zainwestować w taki produkt jest wiele. Przede wszystkim, lampy te są ekologiczne i naturalne, dzięki czemu doskonale wpisują się w trendy dotyczące ekologii i zdrowego stylu życia. Dodatkowo, wiklina to materiał odporny na wilgoć i warunki atmosferyczne, co sprawia, że lampy z niej wykonane są trwałe i odporne na uszkodzenia. W końcu, lampy z wikliny oferują bardzo ciepłe i naturalne światło, co jest korzystne dla ludzkiej psychiki i wpływa na atmosferę w pomieszczeniu.

Jak dobrać lampę z wikliny

Wybór lampy z wikliny jest dzisiaj bardzo szeroki, co sprawia, że można ją dobrać do każdej aranżacji. Najważniejsze, aby wpasowała się do stylu pomieszczenia oraz spełniała swoją funkcjonalność. Lampy z wikliny występują w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na wybranie odpowiedniego produktu do danego pomieszczenia. Przy aranżacji ważne jest również dobranie koloru. Jeśli pomieszczenie ma neutralne kolory, można zdecydować się na lampę w jasnych odcieniach wikliny, jeśli natomiast wnętrze jest mocno kolorowe, lampę z wikliną można dobierać w bardziej intensywnych kolorach.

Jak wykorzystać lampy z wikliny w aranżacji wnętrz

Lampy z wikliny dobrze komponują się z różnymi stylami pomieszczeń. Wnętrza nowoczesne, minimalistyczne oraz industrialne doskonale łączą się z lampami z wikliny w kształcie kuli lub plecionych stożków. W pomieszczeniach urządzonych w stylu boho i etno, wspaniale prezentują się lampy w kształcie zwisających kul, a także lampy z wikliny w kształcie kloszy. Wnętrza w stylu rustykalnym doskonale łączą się z dużymi kloszami o dużej ilości wikliny.