Wstęp:

Wazon Flowerpot VP9 Vernera Pantona to jedna z najbardziej kultowych i eleganckich doniczek na świecie. Została zaprojektowana przez słynnego duńskiego projektanta Vernera Pantona w 1969 roku i od tamtej pory zdobyła wiele nagród za innowacyjny design i wysoką jakość wykonania. Doniczka ta jest zjawiskowym dodatkiem do każdego wnętrza, a w poniższym artykule dowiesz się, dlaczego.

Historia:

Verner Panton urodził się w Danii w 1926 roku i był jednym z najważniejszych projektantów XX wieku. Był pionierem w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i architektury wnętrz, a jego projekty były często przedmiotem zachwytu i kontrowersji. W latach 60. zaprojektował wiele popularnych przedmiotów, takich jak krzesła, lampy i meble, ale to właśnie Flowerpot VP9 stała się jego najbardziej kultowym dziełem.

Panton zaprojektował Flowerpot VP9 dla duńskiego producenta Louis Poulsena w 1969 roku. Była to doniczka wykonana z metalu malowanego na kolor pomarańczowy lub zielony, z podwójnymi kloszami tworzącymi charakterystyczny wzór. Doniczka ta była przełomowa ze względu na swoją prostotę i soklową formę.

Zastosowanie:

Flowerpot VP9 jest idealnym dodatkiem do każdego wnętrza. Może być używany zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych, restauracjach, hotelach czy sklepach. Jest idealnym towarzyszem dla roślin doniczkowych, ale można ją również wykorzystać jako dekoracyjną półkę. Flowerpot VP9 jest łatwy w utrzymaniu czystości, a jego charakterystyczny wzór i niestandardowe kolory dodają przestrzeni eleganckiego i stylowego wykończenia.

Wersje:

Doniczka Flowerpot VP9 jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych, od klasycznego pomarańczowego i zielonego, po bardziej stonowane odcienie czarne, białe i szare. Istnieją również wersje wykonane z miedzi i stali nierdzewnej, które dodają przestrzeni metalicznej elegancji. Flowerpot VP9 jest również dostępna w różnych rozmiarach, co czyni ją sprytnym wyborem do każdego pomieszczenia.