Wstęp

Oświetlenie pierścieniowe jest jednym z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia w fotografii i filmowaniu. Ze względu na swoją funkcjonalność oraz wygląd, coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. W tym artykule omówimy, jakie korzyści przynosi oświetlenie pierścieniowe oraz na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu.

Korzyści wynikające z używania oświetlenia pierścieniowego

Odpowiednie oświetlenie dla pracowników biurowych podczas wideokonferencji

W dobie pandemii, praca z domu stała się normą dla wielu pracowników biurowych. W takiej sytuacji wideokonferencje stały się kluczowym narzędziem do komunikacji z innymi pracownikami oraz klientami. Oświetlenie pierścieniowe umożliwia idealne oświetlenie twarzy podczas rozmów wideo, dzięki czemu twarz nie jest zbyt jasna ani zbyt ciemna, co może wpłynąć na odbiór naszej osoby przez rozmówców.

Dobry wybór dla youtuberów i instagramerów

Oświetlenie pierścieniowe jest idealnym wyborem dla osób, które prowadzą swoje vlogi, kanały na YouTube czy też konta na Instagramie. Dzięki niemu można uzyskać idealne oświetlenie twarzy, dzięki czemu wszelkie niedoskonałości mogą zostać zniwelowane. Ponadto, oświetlenie pierścieniowe pozwala na uzyskanie jednorodnego oświetlenia twarzy i umożliwia zrobienie dobrej jakości zdjęć.

Oświetlenie pierścieniowe to doskonały wybór dla osób zajmujących się makijażem

Oświetlenie pierścieniowe to idealne rozwiązanie dla osób, które zajmują się makijażem. Dzięki niemu można uzyskać idealne oświetlenie twarzy, co umożliwia precyzyjne i dokładne wykonanie makijażu. Ponadto, oświetlenie to pozwala na uzyskanie naturalnego oświetlenia, dzięki czemu można uniknąć niedoskonałości w makijażu, które wynikają z nieodpowiedniego oświetlenia.

Czego należy szukać podczas wyboru oświetlenia pierścieniowego

Średnica oświetlenia pierścieniowego

Średnica oświetlenia pierścieniowego jest jednym z najważniejszych czynników, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu. Im większa średnica oświetlenia, tym lepsze i równomierniejsze oświetlenie twarzy. Najlepsze oświetlenie pierścieniowe ma średnicę około 18 cali.

CCT (temperatura barwowa)

Temperatura barwowa to kolejny czynnik, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru oświetlenia pierścieniowego. Najlepszy wybór to oświetlenie o temperaturze barwowej około 5000K, co pozwala na uzyskanie najlepszego oświetlenia twarzy.

Regulacja jasności oświetlenia pierścieniowego

Kolejnym czynnikiem, który warto rozważyć podczas wyboru oświetlenia pierścieniowego jest regulacja jasności. Im większa możliwość regulacji jasności, tym większa kontrola nad oświetleniem i jego odpowiednio dopasowanie do konkretnych potrzeb.