Wprowadzenie

Oświetlenie może zadecydować o charakterze każdego wnętrza, a salon to przestrzeń, która zasługuje na szczególną uwagę. Niezależnie od tego, czy stawiamy na romantyczną atmosferę czy żywe, energetyzujące światło, warto zwrócić uwagę na narożne kinkiety, które cieszą się coraz większą popularnością w aranżacji salonów.

Dlaczego warto wybierać kinkiety narożne?

Kinkiety narożne to nie tylko przystępna cenowo alternatywa dla lamp stojących i sufitowych, ale również wyjątkowy design, który wprowadza oryginalny akcent do każdego pomieszczenia. Umieszczenie kinkietów na ścianach w rogach pomieszczenia pozwala na uzyskanie ciepłego, miękkiego światła, które nie razi w oczy i stwarza przyjemny klimat do wypoczynku.

Rodzaje kinkietów narożnych

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów i wzorów narożnych kinkietów. Klasyczne, ponadczasowe modele z abażurami w neutralnych kolorach świetnie sprawdzą się w eleganckim i tradycyjnym salonie. Natomiast bardziej awangardowe, minimalistyczne kinkiety bez abażurów zapewnią nowoczesny wygląd i nadadzą salonowi ciekawego charakteru.

Jakie lampy wybrać do salonów o różnym stylu?

W salonach o tradycyjnym charakterze warto postawić na kinkiet z abażurem, wykonany z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy rattan. W przypadku nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji polecane są narożne kinkiety bez abażurów wykonane w jasnych kolorach, jak na przykład biały czy srebrny.

Jak zamontować kinkiet narożny?

Montaż kinkietów narożnych jest prosty i nie wymaga dużej wiedzy technicznej. Wystarczy owiercić śruby i przymocować lampę do ściany za pomocą wkrętów. Jest to bardzo szybka i łatwa operacja, którą każdy będzie w stanie wykonać samodzielnie.