Czym jest zielono-szklane światło sufitowe?

Zielono-szklane światło sufitowe to popularny element wystroju wnętrz w Wielkiej Brytanii. Składa się ono z ozdobnej, zwykle szklanej klosza i metalowego ramienia przymocowanego do sufitu. Jasne, zielone szkło sprawia, że światło emitowane przez źródło jest łagodne i stonowane. Zwykle używa się go w pomieszczeniach, gdzie ważna jest atmosfera relaksu i spokoju.

Rodzaje i style

Zielono-szklane światło sufitowe występuje w różnych kształtach i stylach, co pozwala na dokładne dopasowanie go do estetyki i charakteru wnętrza. Najpopularniejsze wersje to:

Klosze kamiennikowe

Klosze kamiennikowe to klasyczny, stylowy wybór. Są wykonane z grubego, prążkowanego szkła, które pod wpływem światła tworzy na ścianach ciekawe refleksy. Ramiona metalowe często są ozdobione ornamentami i zdobieniami.

Lampy na latarenkę

Lampy z zielono-szklanym kloszem w kształcie latarenki to bardzo popularna opcja. Ich prostota i funkcjonalność sprawiają, że dobrze pasują do każdego rodzaju wnętrza. Metalowe ramiona dotykające kwadratowego klosza z zielonego szkła tworzą elegancki i subtelny efekt.

Industrialne lampy wiszące

Industrialne lampy wiszące to wybór dla tych, którzy szukają lampy, która łączy w sobie styl i funkcjonalność. Zwykle wykonane z metalu, zgeometryzowane ramiona skręcone w precyzyjne kształty tworzą swego rodzaju „nastrój zakładu przemysłowego”. Zestawione z zielono-szklanym kloszem, industrialne lampy wiszące zwiększą klimat Twojego wnętrza.

Gdzie szukać zielono-szklanych lamp sufitowych?

Jeśli interesujesz się zielono-szklanymi lampami sufitowymi, z pewnością znajdziesz wiele miejsc w Wielkiej Brytanii, gdzie można je kupić. Sklepy meblowe i domowe, jak również strony internetowe, oferują szeroki wybór różnego rodzaju oświetlenia, w tym zielono-szklane lampy sufitowe. Niektóre firmy specjalizują się tylko i wyłącznie w oświetleniu, oferując szeroki wybór różnego rodzaju kształtów i stylów.