Wprowadzenie

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, relaksujemy się przed telewizorem, czytamy książki lub po prostu odpoczywamy. Dlatego warto zadbać o to, żeby było ono przyjemne dla oka i sprzyjało dobremu samopoczuciu. W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów na dekoracje do salonu, które ożywią jego wnętrze.

Kolory

Jeśli chodzi o ściany, warto wybierać kolory jasne i neutralne, które wprowadzą do pomieszczenia spokój i harmonię. Biała, beżowa i szara są klasycznymi wyborami, które pasują do każdej aranżacji. Jeśli chcemy jednak dodać trochę życia i energii do naszego salonu, możemy postawić na akcenty kolorystyczne. Czerwień, pomarańcz, zieleń czy niebieski – to tylko kilka propozycji, które sprawdzą się świetnie w połączeniu z jasnymi ścianami.

Tekstylia

Kołdry, poduszki, narzuty czy firanki – to elementy, które mogą całkowicie odmienić wygląd naszego salonu. Ważne, żeby były one w podobnej kolorystyce i stylu, by tworzyły spójną całość. Jeśli mamy jasne ściany, możemy postawić na intensywne kolory i wyraziste wzory. W przypadku ciemniejszych ścian warto jednak wybierać stonowane odcienie i delikatne motywy.

Rośliny

Rośliny to nie tylko ozdoba, ale też czynnik poprawiający jakość powietrza w pomieszczeniu. W salonie spraw