Wstęp

Piórka od lat kojarzone są z wolnością, lekkością i pięknem natury. Właśnie dlatego stały się tak popularnym dodatkiem w modzie. Feather pendants, czyli wisior z piórkami, to jedna z najnowszych, a zarazem najpiękniejszych trendów w biżuterii. Dzięki nim możesz w prosty sposób dodać swojemu wyglądowi lekkości i uroku. W poniższym artykule przedstawimy Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o feather pendants.

Historia i symbolika

Piątki od zawsze były traktowane jako symbol wolności i niezależności. W XVIII wieku popularnym elementem stroju Indian Ameryki Północnej były uwidocznione na ubraniu i biżuterii pióra. W Europie pióra były sferą arystokracji. Z dala od aspektu symbolicznego pióra, przemysł mody nadal czerpie inspiracje z natury, wykorzystując zjawiska zachodzące w niej do tworzenia niezwykłych kolekcji.

Feather pendants w XXI wieku

Dziś modny wisior z piórkami możesz nosić w dowolnej sytuacji. Do pracy, na uczelnię, na imprezę albo na spacer. Pasują zarówno do stylizacji codziennych, jak i bardziej eleganckich. Foldery i marki przede wszystkim korzystając z trendów przyrody, tworząc modele, w których pióra dodają szyku, lekkości i uroku. Feather pendants to również świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Jak wybierać wisior z piórkami

Wiśoria z piórkami możesz nabyć w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Przy wyborze odpowiedniego modelu, zwróć uwagę na:

  • Rodzaj piór – ważne, aby były naturalne i pochodziły z legalnych źródeł
  • Rodzaj metalu lub innej użytej do produkcji biżuterii stali – metalowym elementom nie powinno być łatwo się oksydować
  • Wielkość – dobierz wielkość do rozmiaru swojego szyi, a modelu, której chcesz nosić
  • Kolor – dobierz kolor odpowiedni do swojej karnacji i stylizacji

Jak nosić wisior z piórkami

Feather pendants to dodatek do każdej stylizacji. W zależności od charakteru piór i stylizacji, które posiadasz, możesz nosić je w różny sposób:

  1. Na jednym łańcuszku – w tym przypadku wisior powinien być sporych rozmiarów, a łańcuszek dostatecznie długi.
  2. Na kilku łańcuszkach – taki sposób noszenia pięknie podkreśli krótszy wisior, np. imitujący naszyjnik.
  3. W zestawieniu z innymi kolczykami czy bransoletkami – w tej sytuacji zadbaj o spójny kolor lub materiał.