Kim jest Akari Ozeki?

Akari Ozeki to japońska skrzypaczka, która od kilku lat mieszka i koncertuje w Polsce. Jest absolwentką prestiżowej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Konserwatorium im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W 2015 roku zadebiutowała jako solistka podczas koncertu w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie wykonała Koncert skrzypcowy D-dur op. 77 Johanna Sebastiana Bacha.

Sukcesy Akari Ozeki

Od tego czasu Akari Ozeki regularnie występuje na polskich i międzynarodowych scenach muzycznych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W 2017 roku została laureatką XVI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, gdzie zdobyła Nagrodę Specjalną im. Eugène’a Ysaÿe’a. W tym samym roku wygrała również nagrodę publiczności podczas konkursu im. Ludwiga van Beethovena w Wrocławiu.

W 2018 roku Akari Ozeki wydała swój debiutancki album solowy „J.S. Bach: Partita No.2 & Sonata No.3”, który otrzymał pozytywne recenzje i został uznany za jedno z najciekawszych wydawnictw na rynku muzyki klasycznej. Rok później skrzypaczka odbyła z sukcesem swoją pierwszą trasę koncertową po Polsce, która zyskała bardzo pozytywne recenzje.

Wrażenia z koncertów Akari Ozeki

Jej koncerty są nie tylko spotkaniem z muzyką, ale także z japońską kulturą i tradycją muzyczną. W swoim repertuarze skrzypaczka uwzględnia zarówno utwory klasyczne, jak i japońskie. Jej gra jest pełna emocji i zawsze spotyka się z żywym odbiorem publiczności.