Wstęp

Przy wyborze oświetlenia do naszego domu, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na estetyczne walory lamp czy kinkietów, ale również na ich materiał wykonania. Jednym z coraz bardziej popularnych trendów są lampy wiszące z drewna. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym naturalnym i modnym opcjom oświetlenia, a także przedstawimy kilka ciekawych sposobów na ich wykorzystanie w różnych pomieszczeniach.

Światłości z drewna – moda czy trend?

Lampy wiszące wykonane z drewna to znakomity przykład wzorów pomiędzy stillem nowoczesnym a klasycznym. Są one w stanie wprowadzić do naszych wnętrz ciepłą, naturalną atmosferę, która w połączeniu z odpowiednim oświetleniem, może skutecznie zmienić wygląd pomieszczenia. Możemy znaleźć wiele wzorów i kolorów, które sprostają wymaganiom takich klientów, którzy są w poszukiwaniu oryginalnych i niebanalnym rozwiązań. Wśród ich zalet należy wymienić m.in.:

  • naturalny materiał
  • mocne środki oświetleniowe
  • różne kształty i kolory
  • niski koszt prądu dzięki oświetleniu LED

Zastosowania światłości z drewna

Sprawdzą się w różnych pomieszczeniach naszego domu, a w szczególności można je wykorzystać w:

Jadalni

Jadalnia to miejsce, gdzie często zasiadają mieszkańcy i goście. Właśnie tutaj warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które skutecznie wzmocni pozytywny klimat. Możemy powiesić wiszące lampy wykonane z drewna nad stołem, co nada pomieszczeniu ciepłej atmosfery.

Salonie

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu z rodziną i przyjaciółmi. Lampy wiszące wykonane z drewna, w połączeniu z sofami i fotelami, mogą skutecznie wzmocnić klimat tego pomieszczenia oraz wprowadzić do niego naturalny element.

Sypialni

Lampy wiszące z drewna idealnie sprawdzą się również w sypialni. Ich ciepłe światło wprowadzi nas w dobry nastrój i pozwoli nam na odpoczynek w przyjemnej atmosferze. Możemy połączyć je z łóżkiem z drewna, co skutecznie uzupełni całość aranżacji.