Wprowadzenie

Jasper Morrison to jeden z najbardziej znanych i cenionych w świecie projektantów. Jego projekty charakteryzują się minimalistycznym, ale jednocześnie eleganckim i funkcjonalnym designem. Wśród jego projektów znajdują się również lampy, w tym popularna seria Smithfield.

O projekcie Smithfield

Seria Smithfield to kolekcja lamp sufitowych, które zostały zaprojektowane przez Morrisona dla włoskiej marki Flos. Lampy te wyróżniają się prostą, ale jednocześnie elegancką formą. Ich klosze wykonane są z pięknego, błyszczącego aluminium, które połyskuje w świetle.

Seria Smithfield dostępna jest w dwóch wersjach – Smithfield S i Smithfield C. Pierwsza z nich to mniejsza wersja lampy, która idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o niskim suficie. Druga wersja to wersja większa, idealna do większych pomieszczeń.

Design

Jasper Morrison zawsze stawia na prostotę i funkcjonalność w swoich projektach. Tak też jest w przypadku lamp z serii Smithfield. Ich minimalistyczny design pasuje do każdego pomieszczenia, od nowoczesnego apartamentu po klasyczną willę.

Klosze lamp Smithfield wykonane są z anodowanego aluminium, który nie tylko wygląda pięknie, ale również jest wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości. Ponadto, klosze te są mocowane do konstrukcji za pomocą specjalnego systemu, który sprawia, że cała lampa wydaje się zawisnąć w powietrzu.

Oświetlenie

Lampy Smithfield są nie tylko piękne, ale również praktyczne. Zostały one zaprojektowane z myślą o skutecznym oświetleniu pomieszczenia. Klosze lampy Smithfield rozpraszają światło w sposób równomierny, co sprawia, że całe pomieszczenie jest równomiernie oświetlone.

Seria Smithfield dostępna jest w dwóch wersjach świetlnych – wersja z jednym źródłem światła i wersja z dwoma źródłami światła. Pierwsza z nich idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń, gdzie nie trzeba dużo światła. Druga wersja jest również idealna do większych pomieszczeń, gdzie potrzeba więcej światła.

Lampy Smithfield zaprojektowane przez Jaspera Morrisona to jedne z najpiękniejszych lamp sufitowych na rynku. Ich minimalistyczny design i funkcjonalność sprawiają, że są one idealnym wyborem do niemal każdego pomieszczenia. Seria Smithfield wyróżnia się także swoim pięknym wykonaniem oraz praktycznym oświetleniem, które skutecznie rozpraszane jest w całym pomieszczeniu.