IC2 Flos to innowacyjny system nawadniania roślin, który został zaprojektowany i stworzony przez firmę o tej samej nazwie. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i inżynierii, IC2 Flos oferuje unikalne rozwiązania dla rolnictwa.

Czym jest IC2 Flos?

IC2 Flos to system nawadniania roślin, który działa na zasadzie kroplowego podlewania. Zamiast polewać całą powierzchnię ziemi, IC2 Flos umożliwia dokładne nawodnienie tylko tych roślin, które tego potrzebują. Dzięki temu oszczędza się wodę i substancje odżywcze, co przekłada się na niższe koszty i mniejsze zużycie zasobów naturalnych.

Na czym polega działanie IC2 Flos?

IC2 Flos wykorzystuje zaawansowane czujniki wilgotności, które mierzą poziom wilgoci gleby wokół roślin. Na podstawie wyników tych pomiarów, system podejmuje decyzję, ile wody i substancji odżywczych jest potrzebnych do nawodnienia danej rośliny w danym momencie. Dzięki temu nawadnianie jest dokładne i oszczędne.

Zalety IC2 Flos

1. Oszczędność wody

Dzięki działaniu na zasadzie kroplowego podlewania, IC2 Flos pozwala na oszczędność wody o około 60-70% w porównaniu do tradycyjnych metod nawadniania. To nie tylko korzystne dla środowiska, ale także może przyczynić się do obniżenia kosztów na rachunkach za wodę.

2. Oszczędność substancji odżywczych

Dzięki precyzyjnemu nawadnianiu tylko tych roślin, które tego potrzebują, IC2 Flos pozwala na oszczędność substancji odżywczych o około 50-60%. To oznacza, że więcej substancji odżywczych trafia tam, gdzie są potrzebne i przekłada się to na lepszy wzrost i plonowanie roślin.

3. Łatwość w obsłudze

IC2 Flos jest łatwy w obsłudze i konfiguracji. System automatycznie dostosowuje się do warunków pogodowych i glebowych, co oznacza, że nie trzeba się martwić o ustawienie parametrów nawadniania.

IC2 Flos to rewolucyjny system nawadniania roślin, który może przyczynić się do oszczędności wody i substancji odżywczych, a także poprawić wzrost i plonowanie roślin. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, IC2 Flos oferuje unikalne rozwiązania dla rolnictwa, które pozwalają na uzyskanie lepszych i bardziej zrównoważonych wyników w uprawach.