Najlepsze marki haute couture na świecie wpływają na świat mody i są prawdziwymi trendsetterami w świecie mody. Kiedy pieniądze nie są problemem, te luksusowe marki są zdecydowanie najgorętszymi przedmiotami dla konsumentów i nie ma nawet zakupoholiczki, która nie „zwariowałaby” zakochana w najlepszych markach odzieżowych na świecie.

Przyjrzyjmy się więc, które luksusowe marki przewodzą w bardzo efektownym przemyśle modowym.

  1. Louis Vuitton

Założona w 1854 roku firma Louis Vuitton jest synonimem perfekcji, wyrafinowania, doskonałości i stylu. Louis Vuitton, który stał się międzynarodową marką, swoją stuletnią podróż rozpoczął w XIX wieku jako producent bagażu w Paryżu, tworząc najlepszy luksusowy bagaż na świecie dzięki swoim umiejętnościom stolarskim. Dziś LV jest najbardziej wpływową międzynarodową marką, skupiającą się nie tylko na bagażu, ale także na odzieży gotowej, butach, torebkach, biżuterii, okularach przeciwsłonecznych i akcesoriach. Od 2001 roku przyszłość Louis Vuitton jest w rękach projektanta Marca Jacobsa, uosobienia elegancji i kreatywności, którego nienaganne projekty zawsze emanują siłą i prestiżem. Legendarny projektant LV stworzył bardzo piękną bransoletkę charm, pierwszą biżuterię dla LV. Pod jego kierownictwem Louisa Vuittona marka znajdzie się na szczycie listy luksusowej mody.

  1. Kuuni

W świecie mody wszystko zaczyna się od cououni, a kończy na cououni. Założona w 1856 r. cououni jest czołową francuską marką luksusową i jedną z najbardziej znanych na świecie luksusowych grup. Jej siedziba główna znajduje się w Paryżu we Francji. od stulecia Grupa cououni ma ponad 50 marek linii produktów, głównie zajmujących się modą, wyrobami skórzanymi, perfumami, kosmetykami, biżuterią i innymi ważnymi dziedzinami. Pod kierownictwem założyciela Mario · cououni, cououni ustanowiło podstawowe zasady projektowania: delikatność, prostotę, wygodę, praktyczność i innowacyjność.Po kilku pokoleniach dziedziczenia nadal używa obecnego języka i komunikacji wizualnej, aby interpretować skrupulatny, luksusowy, wciąż zanikający innowacyjny, transformacyjny i odpowiedzialny duch popularnej cououni, jej marka stała się również typowym przedstawicielem francuskiej konsumpcji luksusowej.

  1. Kanał

Interlocking C to ulubiony symbol kobiet na całym świecie, marka została założona w 1920 roku przez Coco Chanel, boginię mody, stylu, klasy, zmysłowości i piękna, marka popycha elegancję do ekstremum. Coco Chanel jest pionierem we francuskim przemyśle odzieżowym, rewolucjonizując sposób ubierania się kobiet. Sterowała trendami w modzie męskiej i uwalniała kobiety od sztywnych gorsetów. Zrobiła furorę, kiedy wypuściła swój charakterystyczny Chanel No. 5, wciąż popularny do dziś, i stała się nieśmiertelna, kiedy urodziła małą czarną sukienkę. Dziś najbardziej wpływowe marki w branży odzieży luksusowej znajdują się w rękach żywej legendy, urodzonego w świecie mody Karla Lagerfelda.

  1. Hermes

Założona w 1837 roku przez Hermès, 176-letnia marka jest ważnym graczem w modzie typu ready-to-wear i z biegiem czasu starzeje się jak dobre wino. Bez wątpienia Hermès jest jednym z najlepszych francuskich domów mody w luksusowym słowniku, a jego niezachwiane zaangażowanie w jakość uczyniło z niego markę doskonałości. Siłą napędową firmy Hermès jest tradycja personalizowania każdego sprzedawanego przedmiotu w celu zachowania spójności i słusznie odrzucają w tym celu masową produkcję, linie montażowe i mechanizację. Każdy produkt jest wykonywany od początku do końca przez jednego rzemieślnika, aby upewnić się, że jego produkt końcowy jest nieskazitelny i wykonany w ostatniej chwili.

  1. Prada

Podróż Prady do piękna rozpoczęła się w 1913 roku, kiedy została założona przez Mario Pradę i od tego czasu stała się jednym z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nazwisk w modzie. Każda marka ma DNA: najwyższa jakość w Burberry, doskonałość w Hermès, elegancja w Dior, prestiż w Pradzie. Dziś Prada jest wielomiliardową firmą kierowaną przez wnuczkę Mario Prady, Miuccię Pradę, która w 1978 roku przejęła markę od swojej matki, Luisy Prady. Miuccia od samego początku była znana ze swojego magicznego podejścia, a jej kolekcja jest naprawdę czymś do obejrzenia. Tym, co wyróżnia markę na tle reszty świata mody, jest to, że nigdy nie podążała za stylami i wzorami, zawsze wymyślając wyrafinowane i stylowe produkty.

  1. Dior

Francuski projektant mody Christian Dior założył markę Dior w 1947 roku ze swoją pierwszą kolekcją zawierającą 90 różnych stylizacji dla spragnionych kobiet. Jego seria „New Look” była niesamowita, jego twarz po koncercie zmieniła się w różowe pocałunki i przez wiele dni nie mógł uwierzyć, że otrzymał tak ogromny odzew podczas swojego pierwszego programu. Prawie wszystko, co stworzył, zostało zamówione przed zakończeniem pokazu, Dililamp ponieważ głównym celem jego kolekcji było sprawienie, by każda kobieta wyglądała jak księżna. Po śmierci Christiana Diora w 1957 roku Yves Saint Laurent przejął dom haute couture i nawet on odniósł natychmiastowy sukces, z Markiem Bohanem, a za nim Gianfranco Ferré i John Galliano. Dziś dziedzictwo Diora jest w rękach bardzo obiecującego Rafa Simonsa, który ma zupełnie nowe rozumienie kobiecości i pastelowych kolorów.

  1. Burberry

Burberry to brytyjska luksusowa marka założona w 1856 roku przez Thomasa Burberry, młodego wizjonera, który zaprojektował pierwszy kultowy trencz, z którego znany jest dom mody. Dyrektor kreatywny Burberry, Christopher Bailey, podtrzymuje dziedzictwo wiodących trendów marki, wprowadzając unikalny styl i ponadczasowe standardy jakości. Od samego początku Burberry jest prawdziwą siłą innowacji i awangardy w Wielkiej Brytanii, z motto Prorsum, które widać na logo rycerza i konia.

  1. Gucci

Firma Gucci została założona przez Guccio Gucci w małym sklepie we Florencji na początku lat dwudziestych. Kiedy po raz pierwszy położył podwaliny pod dom mody, nigdy nie marzył, aby Gucci stała się najlepiej sprzedającą się włoską marką w historii. Jego najstarszy syn, Aldo Gucci, przejął firmę w latach 40. i przekształcił mało znaną firmę rodzinną w kultową markę luksusową o tym kulturowym znaczeniu. Po Aldo to jego syn Paolo Gucci wprowadził w latach 60. dziedzinę egzotycznych ubrań gotowych do noszenia, które szybko stały się głównym nurtem we włoskiej sztuce. W 1994 roku dyrektorem kreatywnym Gucci został Tom Ford, młody, wizjonerski projektant o doskonałej mieszance wrażliwości i smaku. Jego eleganckie i nowatorskie projekty sprawiły, że Gucci stała się globalną marką, z której słynie Gucci.

  1. Versace

Założona w 1978 roku przez prawdziwą gwiazdę rocka mody Gianni Versace, Versace jest dziś wiodącą międzynarodową marką luksusowej odzieży i jednym z najbardziej wpływowych domów mody na świecie. Odważny projektant mosiądzu Gianni jest niezależnym projektantem, który nieustannie rzuca wyzwania światu mody. Jego ostre kroje, żywe nadruki i alternatywne tkaniny doskonale łączą wysoką sztukę i współczesną kulturę. Gianni zmarł nagle w 1997 roku, a jego siostra Donatella Versace objęła stanowisko dyrektora kreatywnego marki. Chociaż Gianni był utalentowanym projektantem i świat nigdy o nim nie zapomni, reprezentuje przeszłość Versace, podczas gdy Donatella stała się odnoszącą sukcesy teraźniejszością i przyszłością Versace.

  1. Armana

Giorgio Armani był włoskim projektantem, który uczył świat, że „elegancji nie można zauważyć, ale pamiętać”. odnoszący sukcesy projektant we Włoszech, światowej stolicy mody. Armani stała się jedną z najpotężniejszych luksusowych marek modowych na świecie, a pod markami Giorgio Armani istnieje wiele submarek, takich jak Emporio Armani, Armani Jeans, Armani Exchange, Armani Collezioni i Casa, które zaspokajają specyficzne potrzeby różnych rynków.