lampa klastrowa

Lampa kasetonowa to oprawa oświetleniowa, która łączy w sobie najlepsze cechy żarówek i lamp wyładowczych. Łączą w sobie doskonałą jakość barw lamp żarowych z wysoką wydajnością lamp wyładowczych. Pierwotnie opracowane jako system oświetlenia zewnętrznego, mogą być używane wewnątrz lub na zewnątrz domu. Światła klastrowe są dostępne w różnych rozmiarach i są dostępne w wielu różnych kształtach. Istnieje również wiele wypełnień, które mogą dawać różne kolory i temperatury.

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić podczas wyjmowania zestawu wskaźników z urządzenia, jest odłączenie okablowania oprawki żarówki. Może być umieszczony z tyłu jednostki świetlnej lub panelu wykończenia zakrywającego tył. Jeśli jest to panel wykończeniowy, często można go po prostu obrócić, a zestaw zostanie uwolniony od kołków, które utrzymują go na miejscu. Jeśli jednak to osłona obiektywu zabezpiecza zestaw, może być konieczne zdjęcie jej z urządzenia.

Śruby zabezpieczające, które znajdują się z tyłu zestawu, to zwykle proste nakrętki motylkowe. W większości przypadków powinno być możliwe zdjęcie osłony obiektywu bez konieczności odłączania oprawek żarówek.

Należy również sprawdzić połączenia przewodów. Niektóre starsze jednostki klastrowe mają pojedyncze przewody, które biegną do oprawek żarówek. Późniejsze jednostki mają złącza z wieloma wtyczkami, które są ciasno wciskane. W zależności od typu złącza możliwe jest wciśnięcie małych zaczepów i zwolnienie złącza.

Przed rozpoczęciem warto wyczyścić obwody drukowane mokrym lub suchym papierem. Za pomocą próbnika można określić, czy obecne jest zasilanie elektryczne.

Innym możliwym problemem jest to, że osłona obiektywu zabezpiecza zestaw i może być trudna do usunięcia. Alternatywą jest użycie mastyksu uszczelniającego. Alternatywnie możesz kupić nowy obiektyw osobno.

Na koniec pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu metalowych pasków, które utrzymują klaster na miejscu. Korozja może wystąpić, jeśli paski te ulegną zniekształceniu. Sprawdź również otwory spustowe. Czasami woda zostaje uwięziona wewnątrz gromady i wpływa na jasność. Dodanie dodatkowego otworu spustowego lub wywiercenie otworu w górnej i dolnej części zestawu może temu zapobiec.

Po sprawdzeniu jednostki świetlnej może być konieczna wymiana uszkodzonej soczewki. Soczewki zamienne mogą być kosztowne, ale można je znaleźć na lokalnych złomowiskach. Upewnij się, że masz dostęp do obszaru wokół drzewa podczas owijania świateł.

Podczas ponownego montażu zestawu należy uważać, aby nie dokręcić zbyt mocno obiektywu ani zestawu. W przeciwnym razie może dojść do pęknięcia plastiku. Zamiast tego dobrym pomysłem może być użycie nowej uszczelki. Można je kupić u dealera.

Oświetlenie klastrowe idealnie nadaje się do dodania subtelnego, nowoczesnego akcentu do wnętrza. Niezależnie od tego, czy dekorujesz dużą, czy małą przestrzeń, możesz użyć klastra światła, aby stworzyć ciepłą, przyjazną atmosferę.