Wprowadzenie

W ostatnim czasie miasto Iława podjęło decyzję o stworzeniu kompleksowego projektu urbanistycznego na Iławskiej Wyspie. W wyniku przetargu na realizację projektu został wybrany plan architektoniczny zaproponowany przez włoskie studio Luce Plan.

Historia studia Luce Plan

Studio Luce Plan zostało założone w 1992 roku w Mediolanie przez trzech architektów: Paolo Imperatori, Riccardo Rosso i Massimo Paretti. W ciągu kilku lat studio zdobyło uznanie dzięki swojemu kreatywnemu i innowacyjnemu podejściu do projektowania. Luce Plan jest obecnie jednym z najbardziej cenionych studiow architektonicznych na świecie.

Projekt na Iławskiej Wyspie

Projekt architektoniczny Luce Plan na Iławskiej Wyspie obejmuje kompleksowe zagospodarowanie terenu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnego centrum miasta, które będzie łączyć różne funkcje: mieszkalne, rekreacyjne, handlowe i kulturalne.

Mieszkania

W ramach projektu Luce Plan zaprojektował kilkaset nowoczesnych mieszkań, które będą spełniać najwyższe standardy jakości i komfortu. Mieszkania zostaną zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić mieszkańcom prywatność i jednocześnie umożliwić wspólne korzystanie z przestrzeni publicznych.

Przestrzenie rekreacyjne

Projekt zakłada również stworzenie bogatej infrastruktury rekreacyjnej, która będzie służyć mieszkańcom oraz turystom. Na Iławskiej Wyspie będą m.in. parki, ścieżki rowerowe, place zabaw, korty tenisowe oraz baseny.

Handel i kultura

Na terenie kompleksu zostaną również zlokalizowane centra handlowe oraz kultury, które będą oferować mieszkańcom szeroki wachlarz usług i rozrywek.