Czym jest styl przemysłowy?

Styl przemysłowy to styl wnętrzarski, który popularny był w okresie rewolucji przemysłowej w XIX wieku. Charakteryzuje się on surowym, surowym wyglądem, z domieszką elementów fabrycznych. Typowe dla tego stylu są ciężkie meble ze stali i drewna oraz ekspozycja rurociągów, klimatyzacji i innych elementów mechanicznych. Styl przemysłowy wywodzi się z magazynów, fabryk i innych miejsc związanych z produkcją, gdzie estetyka nie była priorytetem.

Czy styl przemysłowy ciągle jest popularny?

Pomimo że styl przemysłowy był ostatnio bardzo popularny w świecie wnętrzarskim, to niektórzy eksperci uważają, że jego popularność zaczyna spadać. Powodem może być to, że styl ten jest spójny ze stylami minimalistycznymi, które były na topie przez kilka lat i teraz zaczynają być mniej modne.

Jednak w Polsce styl przemysłowy nadal jest dość popularny, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie liczne kawiarnie i restauracje urządzone są w tym stylu. Ma on swój urok i charakter, który przyciąga wielu ludzi.

Alternatywy dla stylu przemysłowego

Jeśli szukasz alternatyw dla stylu przemysłowego, to możesz rozważyć style, które są bardziej eleganckie i klasyczne, takie jak styl rustykalny czy prowansalski.

Styl rustykalny, łączący w sobie elementy związane z życiem wiejskim, jest bardziej miękki i ciepły, przytulny. Charakteryzują się one naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, kamień i cegła.

Z kolei styl prowansalski to styl, który łączy w sobie elementy francuskiego wiejskiego stylu z eleganckim, mieszczącym się w granicach miejskiego stylu. Jest on bardziej liryczny i romantyczny, z delikatnymi kolorami i eleganckimi, ale prostymi kształtami.